Čestitke!

Čestitamo Urški Krek za zmago na fotografskem natečaju Razpravljaj, razumi, spremeni.. Okolje! S tole fotografijo si je prislužila priročen stativ za mobilne telefone, ki ga podarja Foto trgovina Pikselmarket

Hvala še enkrat vsem udeležencem in spozorju za sodelovanje.

nagrajenafotografija

Oktobrski osnovnošolski turnir v Ormožu, kratko poročilo

Sodelujoče šole na turnirju

OŠ Miklavž, OŠ Središče ob Dravi, OŠ Toneta Čufarja Maribor, 1. OŠ Celje, OŠ Lava, OŠ Laško, OŠ Radeče, OŠ Žalec, OŠ Domžale, OŠ Rodica, OŠ Dobrova, OŠ Maksa Pečarja Ljubljana, OŠ Žirovnica, OŠ Komen

Udeležba na delavnicah

Dvojezična OŠ Lendava, OŠ Tončke Čeč Trbovlje, OŠ Ormož, 3. OŠ Celje

Pripravljena debatna trditev:

'Oglaševanje nezdrave hrane bi morali prepovedati.'

Impromptu debatna trditev:

'Domače naloge bi morali ukiniti.'

Ekipni rezultati:

  1. mesto, OŠ Venclja Perka Domžale - Frogice (Zana Zabnikar / Kristina Krajnc / Ana Pohlin),mentorica Bojana Vodnjov
  2. mesto, ekipa OŠ Celje Lava - Tic Tac (Sasa Jovanovic / Ana Lipovsek / Klara Bresnik), mentorica Janja Rozman
  3. mesto, OŠ Žirovnica - Smile (Tara Mohoric / Nika Zupan / Tamara Zibrek), mentorica Meta Rešek
  4. mesto, ekipa OŠ Komen, Mi3kwmnci (Ambroz Luin / Lenard Zezlina / Tadej Ursic), mentorica Nika Prinčič
  5. mesto, OŠ Laško - Zlatorogi (Taja Jancic / Barbara Vicic / Anze Tratar), mentorica Marjeta Ocvirk

Najboljši govorci in govornice:

  1. Klara Bresnik (Tic Tac), OŠ Lava Celje, mentorica Janja Rozman
  2. Tadej Ursic (Mi3kwmnci), OŠ Komen, mentorica Nika Prinčič
  3. Ana Lipovsek (Tic Tac), OŠ Lava Celje, mentorica Janja Rozman
  4. Anze Tratar (Zlatorogi), OŠ Laško, mentorica Marjeta Ocvirk
  5. Hana Jermak (Dream Team), OŠ Domžale, mentorici Mira Marinšek in Maja Juvan
  6. Sasa Jovanovic (Tic Tac), OŠ Lava Celje, mentorica Janja Rozman
  7. Kristina Krajnc (Frogice), OŠ Venclja Perka Domžale, mentorica Bojana Vodnjov
  8. Lenard Zezlina (Mi3kwmnci), OŠ Komen, mentorica Nika Prinčič
  9. Urban Vernik (V:I:P), OŠ Toneta Čufarja Maribor, mentorica Iris Strelec
  10. Neza Mlinaric (V:I:P), OŠ Toneta Čufarja Maribor, mentorica Iris Strelec

POROČILO SŠ Gimnazija Ledina, 19. oktober

Sodelujoče šole: Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer, Gimnazija Murska Sobota, Druga gimnazija Maribor, Gimnazija Ptuj, Gimnazija Ravne na Koroškem, Šolski center Velenje, Gimnazija Celje – Center, Gimnazija Litija, Srednja ekonomska šola in gimnazija Trbovlje, Srednja šola Josipa Jurčiča Ivančna gorica, Srednja šola Domžale, Gimnazija Bežigrad, Gimnazija Ledina, Škofijska gimnazija Ljubljana, Šolski center Postojna

Stevilo ekip 25 ekip v slovenskem delu turnirja, 15 ekip v angleškem delu turnirja

Pripravljena debatna trditev: 'Dostop Googla in Facebooka do naših podatkov nas bi moralo bolj skrbeti kot dostop države do teh podatkov.'

Impromptu debatna trditev: 'Oglaševanje nezdrave hrane bi morali prepovedati.'

Foto galerija turnirja na Facebook strani Za in proti.

Najboljših 10  ekip na slovenskem delu turnirja:
  1. Ivančna A (Barbara Tekavec / Špela Zupančič / Katarina van Midden) 3 zmage
  2. 2 Celje C (Hana Brčkalić / Yannick Kuhar / Jaka Koren) 3 zmage
  3. Bežigrad A (Teja Pirnat / Marko Narat / Žan Dovč) 3 zmage
  4. Škofijska A (Lucija Čop / Nejc Povirk / Jera Hrovat) 2 zmagi
  5. Ravne A (Klara Pavleković / Klemen Dretnik / Živa Ledinek) 2 zmagi
  6. Ravne D (Klemen Jeseničnik / Valentina Vošner / Anemarija Plan 2 zmagi
  7. Ptuj A (Primož Vidovič / Luka Cvetko / Žan Kostanjevec) 2 zmagi
  8. Celje A (Nejc Gornik / Ana Marija Pušnik / Sergeja Hrvatič) 2 zmagi
  9. Ljutomer 1 (Helena Fijbič / Betka Perc / Nina Dotto) 2 zmagi
  10. Ljutomer 5 (Tilen Dafič / Timon Grabovac / Anja Copot) 2 zmagi

Najboljših 20 govorcev na slovenskem delu turnirja
  1. Katarina van Midden (Ivančna A)
  2. Klara Pavleković (Ravne A)
  3. Nejc Povirk (Škofijska A)
  4. Jaka Koren (Celje C)
  5. Teja Pirnat (Bežigrad A)
  6. Hana Brčkalić (Celje C)
  7. Yannick Kuhar (Celje C)
  8. Marko Narat (Bežigrad A)
  9. Žan Dovč (Bežigrad A)
  10. Žan Kostanjevec (Ptuj A)
  11. Jera Hrovat (Škofijska A)
  12. Špela Zupančič (Ivančna A)
  13. Lucija Čop (Škofijska A)
  14. Luka Cvetko (Ptuj A)
  15. Anemarija Planšak (Ravne D)
  16. Barbara Tekavec (Ivančna A)
  17. Živa Ledinek (Ravne A)
  18. Timon Grabovac (Ljutomer 5)
  19. Nina Jagrič (Domžale A)
  20. Domen Vreš (Ravne B)

Najboljših 5 ekip na angleškem delu turnirja:
  1. HHH Legacy Black (Matic Šmigoc / Egon Peršak / Marko Čuš) 3 zmage
  2. Bežigrad (Martin Molan / Martin Žibert / Nejc Černe) 3 zmage
  3. Logos A (Rok Hafner / Iza Jerman / Ana Štravs) 2 zmagi
  4. Logos B (Jaka Mlakar / Kevin Korbar / Nina Klančar) 2 zmagi
  5. Litija A (Nadja Strle / Jan Starc / Eva Kolman) 2 zmagi

Najboljših 10 govorcev na angleškem delu turnirja:
  1. Rok Hafner (Logos A)
  2. Janina Gea Cvikl (Druga Pink)
  3. Kevin Korbar (Logos B)
  4. Jaka Mlakar (Logos B)
  5. Urh Lukman (Ljutomer A1)
  6. Ana Štravs (Logos A)
  7. Jure Macuh (Celje)
  8. Elizabeta Korenčan (Škofijska ENG)
  9. Matic Šmigoc (HHH Legacy Black)
  10. Matej Tomc (Škofijska ENG)

Fotografski natečaj - Razpravljaj, razumi... spremeni okolje!

Predstavljamo 15 finalistov fotografskega natečaja, ki ga organizira Za in proti, zavod za kulturo dialoga v okviru mednarodnega partnerskega projekta »Razpravljaj, razumi… spremeni okolje!«.

Vabimo vas, da do 20.10. všečkate slike. Tista fotografija, ki bo dobila največ všečkov, bo razglašena za najboljšo in avtor/ica bo za nagrado prejela priročni stativ za mobilne telefone Griptight Gorillapod, ki ga podarja Foto trgovina Pikselmarket.

Natečaj je del mednarodnega projekta »Discuss, understand … change, environment!«, ki ga podpira Evropska unija, program Mladi v akciji, Mladi v svetu in ga vodi Za in proti, zavod za kulturo dialoga. Partnerji v projektu so Debatni center v Litvi.Debatni program na Univerzi Beihang, Peking, Kitajska in okoljska organizacija Rajapruek Foundation iz Bangkoka na Tajskem.

RAZPIS ZA IZBIRO DEBATERJEV IN DEBATERK ZA SVETOVNO SREDNJEŠOLSKO DEBATNO PRVENSTVO 2014

Svetovno srednješolsko debatno prvenstvo 2014, bo od 5. do 15. avgusta 2014 potekalo Bangkoku na Tajskem (Facebook stran prvenstva).  S tem razpisom vabimo vse, ki bi želeli biti v ekipi za WSDC 2014, da se prijavite.

Pogoji:  

- kandidat/ka mora odlično obvladati angleški jezik, imeti široko splošno znanje, mora biti pripravljena trdo in veliko delati in  biti sposobna timskega dela.  

- kandidati in kandidatke morajo biti na prvi dan prvenstva mlajši kot 20 let.

- pričakuje se, da je kandidat/ka aktiven član, članica debatnega kluba in bo aktivno sodeloval/a pri dejavnostih debatnega kluba na svoji šoli tudi v šolskem letu 2013/2014 in sodelovala na angleških debatnih turnirjih.

- izbrana kandidat/ka mora sodelovati na pripravah, ki se bodo začele v oktobru  in bodo potekale najmanj dvakrat mesečno v Ljubljani do odhoda na svetovno. Priporoča se tudi sodelovanje na IDAS 2013 in WSDA 2014.

Pri izbiri bomo upoštevali načela enakih možnosti in zastopanost debaterjev iz različnih debatnih klubov. Stroški za priprave in sodelovanje na samem WSDC 2014 so odgovornost izbranih debaterjev in debaterk oz. njihovih debatnih klubov.

Prosim, da vsi zainteresirani srednješolski debaterji in debaterke do najkasneje 28. septembra pošljete prijavo za izbor v svetovno ekipo na naslov This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , ki mora vsebovati:

- ime, priimek, rojstni datum, elektronski naslov, mobitel, šola,  
- opis debatnih izkušenj  in rezultatov na turnirjih (v angleščini),
- motivacijsko pismo (v angleščini),
- priporočilo mentorja oz. mentorice.

Prijavljeni debaterji in debaterke bodo povabljene na razgovor in delavnico, ki se bo predvidoma zgodila prvi vikend v oktobru. Dokončen izbor bo opravljen po zaključeni delavnici.

Bojana Skrt

direktorica Za in proti, zavod za kulturo dialoga, vodja komisije za pred izbor svetovne ekipe in vodja priprav

uradzamladino

alpin-convention

hoteli

 Urad_za_komuniciranje      europe_for_citizens