POROČILO IZ SREDNJEŠOLSKEGA DEBATNEGA TURNIRJA na Dvojezični srednji šoli Lendava, 7. december 2013

Na turnirju je sodelovalo 25 ekip iz Dvojezične srednje šole Lendava, Gimnazije Murske Sobote, Gimnazije Ormož, Prve gimnazije Maribor, Gimnazije Ptuj, Gimnazije Ravne na Koroškem, Šolskega centra Velenje, 1. gimnazije v Celju, Gimnazije Celje Center, Gimnazije Litija, Srednje ekonomske šole in gimnazije Trbovlje, Srednje šole Josipa Jurčiča Ivančna gorica, Srednje šole Črnomelj, Srednje šole Domžale, Gimnazije Ledine in Gimnazije Bežigrad. 

Debatni trditvi na kateri so dijaki debatirali sta bili: "EU bi morala spremeniti zakonodajo povezano z afriškimi migranti" in "Prepovejmo plastične vrečke". 

Rezultati slovenskega dela turnirja:

1. mesto ekipno: Bežigrad A (Karin Horvatin, Martin Žibert, Nejc Černe)

2. mesto ekipno: Prva gimnazija Maribor A (Lucija Trojner, Nejc Ješonik, Brin Žvan)

3. mesto ekipno: Ivančna A (Barbara Tekavec, Špela Zupančič, Katarina van Midden)

1. mesto govorci: Martin Žibert (Bežigrad A)

2. mesto govorci: Klementina Krulec (Celje - Center C)

3. mesto govorci: Karin Horvatin (Bežigrad A)

Rezultati angleškega turnirja:

1. mesto ekipno: Logos A (Maša Mlinarič, Kristina Rožanc, Peter Adamič)

2. mesto ekipno: Celje - Center B (Ana Marija Pušnik, Sergeja Hrvatič, Jaka Koren)

1. mesto govorci: Kristina Rožanc (Logos A)

2. mesto govorci: Peter Adamič (Logos A)

3. mesto govorci: Maša Mlinarič (Logos A)

Čestitke!

Čestitamo Urški Krek za zmago na fotografskem natečaju Razpravljaj, razumi, spremeni.. Okolje! S tole fotografijo si je prislužila priročen stativ za mobilne telefone, ki ga podarja Foto trgovina Pikselmarket

Hvala še enkrat vsem udeležencem in spozorju za sodelovanje.

nagrajenafotografija

Oktobrski osnovnošolski turnir v Ormožu, kratko poročilo

Sodelujoče šole na turnirju

OŠ Miklavž, OŠ Središče ob Dravi, OŠ Toneta Čufarja Maribor, 1. OŠ Celje, OŠ Lava, OŠ Laško, OŠ Radeče, OŠ Žalec, OŠ Domžale, OŠ Rodica, OŠ Dobrova, OŠ Maksa Pečarja Ljubljana, OŠ Žirovnica, OŠ Komen

Udeležba na delavnicah

Dvojezična OŠ Lendava, OŠ Tončke Čeč Trbovlje, OŠ Ormož, 3. OŠ Celje

Pripravljena debatna trditev:

'Oglaševanje nezdrave hrane bi morali prepovedati.'

Impromptu debatna trditev:

'Domače naloge bi morali ukiniti.'

Ekipni rezultati:

  1. mesto, OŠ Venclja Perka Domžale - Frogice (Zana Zabnikar / Kristina Krajnc / Ana Pohlin),mentorica Bojana Vodnjov
  2. mesto, ekipa OŠ Celje Lava - Tic Tac (Sasa Jovanovic / Ana Lipovsek / Klara Bresnik), mentorica Janja Rozman
  3. mesto, OŠ Žirovnica - Smile (Tara Mohoric / Nika Zupan / Tamara Zibrek), mentorica Meta Rešek
  4. mesto, ekipa OŠ Komen, Mi3kwmnci (Ambroz Luin / Lenard Zezlina / Tadej Ursic), mentorica Nika Prinčič
  5. mesto, OŠ Laško - Zlatorogi (Taja Jancic / Barbara Vicic / Anze Tratar), mentorica Marjeta Ocvirk

Najboljši govorci in govornice:

  1. Klara Bresnik (Tic Tac), OŠ Lava Celje, mentorica Janja Rozman
  2. Tadej Ursic (Mi3kwmnci), OŠ Komen, mentorica Nika Prinčič
  3. Ana Lipovsek (Tic Tac), OŠ Lava Celje, mentorica Janja Rozman
  4. Anze Tratar (Zlatorogi), OŠ Laško, mentorica Marjeta Ocvirk
  5. Hana Jermak (Dream Team), OŠ Domžale, mentorici Mira Marinšek in Maja Juvan
  6. Sasa Jovanovic (Tic Tac), OŠ Lava Celje, mentorica Janja Rozman
  7. Kristina Krajnc (Frogice), OŠ Venclja Perka Domžale, mentorica Bojana Vodnjov
  8. Lenard Zezlina (Mi3kwmnci), OŠ Komen, mentorica Nika Prinčič
  9. Urban Vernik (V:I:P), OŠ Toneta Čufarja Maribor, mentorica Iris Strelec
  10. Neza Mlinaric (V:I:P), OŠ Toneta Čufarja Maribor, mentorica Iris Strelec

POROČILO SŠ Gimnazija Ledina, 19. oktober

Sodelujoče šole: Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer, Gimnazija Murska Sobota, Druga gimnazija Maribor, Gimnazija Ptuj, Gimnazija Ravne na Koroškem, Šolski center Velenje, Gimnazija Celje – Center, Gimnazija Litija, Srednja ekonomska šola in gimnazija Trbovlje, Srednja šola Josipa Jurčiča Ivančna gorica, Srednja šola Domžale, Gimnazija Bežigrad, Gimnazija Ledina, Škofijska gimnazija Ljubljana, Šolski center Postojna

Stevilo ekip 25 ekip v slovenskem delu turnirja, 15 ekip v angleškem delu turnirja

Pripravljena debatna trditev: 'Dostop Googla in Facebooka do naših podatkov nas bi moralo bolj skrbeti kot dostop države do teh podatkov.'

Impromptu debatna trditev: 'Oglaševanje nezdrave hrane bi morali prepovedati.'

Foto galerija turnirja na Facebook strani Za in proti.

Najboljših 10  ekip na slovenskem delu turnirja:
  1. Ivančna A (Barbara Tekavec / Špela Zupančič / Katarina van Midden) 3 zmage
  2. 2 Celje C (Hana Brčkalić / Yannick Kuhar / Jaka Koren) 3 zmage
  3. Bežigrad A (Teja Pirnat / Marko Narat / Žan Dovč) 3 zmage
  4. Škofijska A (Lucija Čop / Nejc Povirk / Jera Hrovat) 2 zmagi
  5. Ravne A (Klara Pavleković / Klemen Dretnik / Živa Ledinek) 2 zmagi
  6. Ravne D (Klemen Jeseničnik / Valentina Vošner / Anemarija Plan 2 zmagi
  7. Ptuj A (Primož Vidovič / Luka Cvetko / Žan Kostanjevec) 2 zmagi
  8. Celje A (Nejc Gornik / Ana Marija Pušnik / Sergeja Hrvatič) 2 zmagi
  9. Ljutomer 1 (Helena Fijbič / Betka Perc / Nina Dotto) 2 zmagi
  10. Ljutomer 5 (Tilen Dafič / Timon Grabovac / Anja Copot) 2 zmagi

Najboljših 20 govorcev na slovenskem delu turnirja
  1. Katarina van Midden (Ivančna A)
  2. Klara Pavleković (Ravne A)
  3. Nejc Povirk (Škofijska A)
  4. Jaka Koren (Celje C)
  5. Teja Pirnat (Bežigrad A)
  6. Hana Brčkalić (Celje C)
  7. Yannick Kuhar (Celje C)
  8. Marko Narat (Bežigrad A)
  9. Žan Dovč (Bežigrad A)
  10. Žan Kostanjevec (Ptuj A)
  11. Jera Hrovat (Škofijska A)
  12. Špela Zupančič (Ivančna A)
  13. Lucija Čop (Škofijska A)
  14. Luka Cvetko (Ptuj A)
  15. Anemarija Planšak (Ravne D)
  16. Barbara Tekavec (Ivančna A)
  17. Živa Ledinek (Ravne A)
  18. Timon Grabovac (Ljutomer 5)
  19. Nina Jagrič (Domžale A)
  20. Domen Vreš (Ravne B)

Najboljših 5 ekip na angleškem delu turnirja:
  1. HHH Legacy Black (Matic Šmigoc / Egon Peršak / Marko Čuš) 3 zmage
  2. Bežigrad (Martin Molan / Martin Žibert / Nejc Černe) 3 zmage
  3. Logos A (Rok Hafner / Iza Jerman / Ana Štravs) 2 zmagi
  4. Logos B (Jaka Mlakar / Kevin Korbar / Nina Klančar) 2 zmagi
  5. Litija A (Nadja Strle / Jan Starc / Eva Kolman) 2 zmagi

Najboljših 10 govorcev na angleškem delu turnirja:
  1. Rok Hafner (Logos A)
  2. Janina Gea Cvikl (Druga Pink)
  3. Kevin Korbar (Logos B)
  4. Jaka Mlakar (Logos B)
  5. Urh Lukman (Ljutomer A1)
  6. Ana Štravs (Logos A)
  7. Jure Macuh (Celje)
  8. Elizabeta Korenčan (Škofijska ENG)
  9. Matic Šmigoc (HHH Legacy Black)
  10. Matej Tomc (Škofijska ENG)

Fotografski natečaj - Razpravljaj, razumi... spremeni okolje!

Predstavljamo 15 finalistov fotografskega natečaja, ki ga organizira Za in proti, zavod za kulturo dialoga v okviru mednarodnega partnerskega projekta »Razpravljaj, razumi… spremeni okolje!«.

Vabimo vas, da do 20.10. všečkate slike. Tista fotografija, ki bo dobila največ všečkov, bo razglašena za najboljšo in avtor/ica bo za nagrado prejela priročni stativ za mobilne telefone Griptight Gorillapod, ki ga podarja Foto trgovina Pikselmarket.

Natečaj je del mednarodnega projekta »Discuss, understand … change, environment!«, ki ga podpira Evropska unija, program Mladi v akciji, Mladi v svetu in ga vodi Za in proti, zavod za kulturo dialoga. Partnerji v projektu so Debatni center v Litvi.Debatni program na Univerzi Beihang, Peking, Kitajska in okoljska organizacija Rajapruek Foundation iz Bangkoka na Tajskem.

           Screen Shot 2017-04-09 at 15.47.48        Screen Shot 2017-04-09 at 16.16.27