Rezultati Mednarodnega debatnega turnirja - OŠ Tončke Čeč Trbovlje

V soboto, 12, marca je na OŠ Tončke Čeč Trbovlje potekal Mednarodni osnovnošolski debatni turnir. Na turnirju je sodelovalo 16 ekip iz Slovenije in 11 iz Hrvaške.

Sodelujoče šole:

OŠ Pantovčak Zagreb, OŠ Špansko Oranice Zagreb, OŠ Silvija Strahimira Krajčevića Zagreb, OŠ Tine Ujevića Zagreb, OŠ Jure Kaštelan Zagreb, OŠ Središče ob Dravi, OŠ Tončke Čeč Trbovlje, OŠ Venclja Perka Domžale, OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, OŠ Marjana Nemca Radeče, OŠ Domžale, OŠ Lava Celje, OŠ NH Maksa Pečarja Črnuče, OŠ Rodica, OŠ Komen in OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici

Debatne trditve:

We should consider everything what we post on the Internet as public. (pripravljena)
Pop-stars are bad role models (impromtu)

Najboljše ekipe turnirja:

1. SSK 1 ( Laura Kržić / Jan Ivasović / Dorotea Igrec) -OŠ Silvija Strahimira Kranjčevića
2. SSK 2 (Korina Sterle / Marta Bosanac / Marko Kasun) - OŠ Silvija Strahimira Kranjčevića
3. ECINARO 4 (Nika Dinarina Mladić / Nika Čavar / Rok Puškadija) – OŠ Špansko Oranice

Najboljši govorci turnirja:

1. Marko Kaun - OŠ Silvija Strahimira Kranjčevića
2. Dorotea Igrec - OŠ Silvija Strahimira Kranjčevića
3. Nika Čavar - OŠ Špansko Oranice
4. Matej Kompara – OŠ Danila Lokarja Ajdovščina
5. Marta Bosanac - OŠ Silvija Strahimira Kranjčevića
6. Nika Vidović - OŠ Špansko Oranice
7. Hana Lesjak – OŠ Lava Celje
8. Laura Kržić - OŠ Silvija Strahimira Kranjčevića
9. Jan Ivasović - OŠ Silvija Strahimira Kranjčevića
10. Petja Podlipnik – OŠ Rodica

Ob robu turnirja je potekal tudi Državni angleški osnovnošolskega debatni turnir. Državni prvaki so ekipa No clue iz OŠ Rodica

Najboljše ekipe Državnega angleškega osnovnošolskega turnirja:

1. No clue (Lana Horvat / Petja Podlipnik / Ana Renko) – OŠ Rodica
2. Minions (Maša Lilija / Katarina Pirc / Hana Lesjak) – OŠ Lava Celje
3. Sneakers ( Pia Lilija / Živa Lilija / Vita Viva Marolt) – OŠ Lava Celje

Najboljši govorci Državnega angleškega osnovnošolskega turnirja:

1. Matej Kompara – OŠ Danila Lokarja Ajdovščina
2. Hana Lesjak – OŠ Lava Celje
3. Petja Podlipnik – OŠ Rodica
4. Vida Lestan – OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici
5. Lana Horvat – OŠ Rodica

Rezultati državnega debatnega prvenstva v anglškem jeziku

Ob robu Mednarodnega debatnega turnirja v Ljutomeru je potekalo tudi državno debatno prvenstvo v angleškem jeziku. Državni prvaki so ekipa Bežigrad A v sestavi Daniel Azaz, Matija Pušnik in Arthur Louis Heath.

Najboljše ekipe turnirja:

1. Bežigrad A (Daniel Azaz / Matija Pušnik / Arthur Louis Heath) - Gimnazija Bežigrad
2. DGM A (Lucija Ivanuša / Marko Čuš Babič / Ana Vilhelmina Verdnik) - II. gimnazija Maribor
3. Logos A (Žan Jernej Kovač / Vasja Grošelj / Iza Jerman) - Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje

Najboljši govorci turnirja:

1. Arthur Louis Heath - Gimnazija Bežigrad
2. Matija Pušnik - Gimnazija Bežigrad
3. Daniel Azaz - Gimnazija Bežigrad
4. Ana Vilhelmina Verdnik - II. gimnazija Maribor
5. Iza Jerman - Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje 

ZIMSKA DEBATNA ŠOLA 2016

Med 6. in 8. februarjem smo v Domu Burja organizirali zimsko debatno šolo. Dogodka, ki smo ga organizirali v sklopu mednarodnega projekta »Threats to Democracy«, se je udeležilo 30 debaterjev in debaterk iz 6 različnih debatnih klubov. V treh dneh smo opravili 5 trening debat s podrobno sodniško kritiko, 2 predavanji iz debatne teorije, po 1 izbirno debatno in vsebinsko predavanje ter dve daljši debatni vaji oziroma delavnici. Debatne trditve, ki smo jih uporabili za debate:
  • Ta zbor podpira dodatno vzgojo domoljubnih čustev
  • Ta zbor bi uvedel dodaten davek na nezdravno prehrano
  • Ta zbor obžaluje obstoj organizirane religije v sodobnem svetu
  • Ta zbor bi uvedel obvezno udeležbo na volitvah v nacionalni parlament

Zimksa sola 2016

Rezultati srednješolskega debatnega turnirja - Gimnazija Kranj

V soboto, 30. januarja, je na Gimnaziji Kranj potekal četrti srednješolski debatni turnir v šolskem letu 2015/16. Turnirja se je udeležilo 26 ekip iz celotne Slovenije ter 3 ekipe iz Turčije. 

Sodelujoče šole:

Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje, Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer, Gimnazija Celje - Center, Gimnazija Bežigrad, Gimnazija Kranj, Gimnazija Ledina, Gimnazija Litija, I. gimnazija v Celju, II. gimnazija Maribor, Gimnazija Ptuj in Škofijska klasična gimnazija Ljubljana. 

Debatne trditve:

Obžalujemo prevladujoči diskurz, ki ženske v konfliktih in humanitarnih krizah prikazuje kot nenasilne in ranljive.(pripravljena)
Naša življenja bodo boljša kot življenja naših staršev. (impromtu)

Najboljše ekipe na slovenskem delu turnirja: 

1. ŠKG B (Tim Gregorčič / Rok Pončuh / Aleksej Tomažič) - Škofijska klasična gimnazija Ljubljana
2. Litija A (Jerneja Loga / Leo Ciglar / Adrijana Resnik) - Gimnazija Litija
3. Kajuh (Maša Krajnc / Urh Zorko / Klementina Mur) - I. gimnazija v Celju

Najboljše govorke in govorci na slovenskem delu turnirja:

 1. Špela Ravnikar - Gimnazija Celje - Center 
2. Mata Štuhec - Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer
3. Gal Romšak - Škofijska klasična gimnazija Ljubljana
4. Lora Gržin - Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer
5. Klementina Mur - I. gimnazija v Celju
6. Rok Mončuh - Škofijska klasična gimnazija Ljubljana
7. Jernjea Logaj - Gimnazija Litija
8. Maša Krajnc - I. gimnazija v Celju
9. Katja Obed - Gimnazija Bežigrad
10. Maja Cokan - Gimnazija Ledina
10. TIlen Fujs - Gimnazija Ledina

Najboljše ekipe na angleškem delu turnirja:

 1. DGM Black n' White (Lucija Ivanuša / Marko Čuš Babič / Ana Vilhelmina Verdnik) - II. gimnazija Maribor
2. Litija C (Ana Dimic / Nina Zimič / Ea Mlinar) - Gimnazija Litija
3. DGM Blue (Erleta Berisha / Marina Veljkovič / Sara Brdnik) - II. gimnazija Maribor

Najboljše govorke in govorci na angleškem delu turnirja: 

1. Ana Vilhelmina Verdnik - II. gimnazija Maribor
2. Marko Čuš Babič - II. gimnazija Maribor
3. Vasja Grošelj - Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje
4. Filip Korošec - Gimnazija Bežigrad
5. Erleta Berisha - II. gimnazija Maribor
6. Žan Koprivec Perjet - Gimnazija Bežigrad
7. Sara Brdnik - II. gimnazija Maribor
8. Sergeja Hrvatič - Gimnazija Celje - Center
9. Lucija Ivnuša - II. gimnazija Maribor
10. Reja Debevec - Gimnazija Bežigrad 

Rezultati osnovnošolskega debatnega turnirja - OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici

V soboto 24. januarja, je na OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici potekal četrti osnovnošolski debatni turnir v šolskem letu 2015/16. Na turnirju je sodelovalo 30 ekip iz celotne Slovenije. 

Sodelujoče šole:

DOŠ I Lendava, I. osnovna šola Celje, OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen, OŠ Dobrova, OŠ Domžale, OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici, OŠ Louisa Adamiča Grosuplje, OŠ Primoža Trubarja Laško, OŠ Renče, OŠ Toneta Čufarja Maribor, OŠ Rodica, OŠ Venclja Perka Domžale in OŠ NH Maksa Pečarja Črnuče.

Debatne trditve:

Alkohol bi morali prepovedati (pripravljena)
Podpiramo uvedbo "hore legalis" ob 21.00 uri za vse mlajše od 14. leti (impromtu)

Najboljše tri ekipe turnirja:

 1. Kwmnci (Petja Spacal / Eva Terčon / Sara Godnič)  - OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen
2. Marvell Z Co. (Franc Kravos / Lucija Bizjak / Hugo Abrahamsberg) - OŠ  Ivan Roba Šempeter pri Gorici
3. The fabulus padna club  (Filip Pavšek / Nejc Laznik / Sofija Maša Božič) - OŠ NH Maksa Pečarja Črnuče

Najboljših deset govorcev turnirja:

1. Eva Terčon - OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen
2. Franc Kravos - OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici
3. Edvina Dedič - OŠ Venclja Perka Domžale
4. Nejc Laznik - OŠ NH Maksa Pečarja Črnuče
5. Sara Godnič - OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen
6. Nastja Orel - OŠ  Ivana Roba Šempeter pri Gorici
7. Hugo Abrahamsberg - OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici
8. Andreja Cej -  OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici
9. Matej Jerak - OŠ Domžale
10. Eva Korošec - OŠ Rodica
10. Lara Glavan Pivec - OŠ Rodica 

           Screen Shot 2017-04-09 at 15.47.48        Screen Shot 2017-04-09 at 16.16.27