Rezultati osnovnošolskega debatnega turnirja - OŠ Toneta Čufarja Maribor

V soboto, 5. decembra, je na OŠ Toneta Čufarja Maribor potekal  tretji  osnovnošolski debatni turnir v  šolskem letu 2015/16. Na turnirju je sodelovalo 44 ekip iz celotne Slovenije.

Sodelujoče šole:

OŠ Tončke Čeč Trbovlje, OŠ Marjana Nemca Radeče, OŠ Rodica, OŠ Primoža Trubarja Laško, OŠ Domžale, OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen, OŠ NH Maksa Pečarja Črnuče, OŠ FLV Slivnica pri Mariboru, OŠ Toneta Čufarja Maribor, OŠ Venclja Perka Domžale, OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici, OŠ Angela Besednjaka Maribor, 1. OŠ Celje, OŠ Miklavž pri Ormožu, OŠ Središče ob Dravi, DOŠ I Lendava in OŠ Žirovnica

Debatne trditve:

Učenci in učenke bi morali povedati učiteljem, če njihovi sošolci in sošolke prepisujejo pri testih in kontrolnih nalogah.
Svojemu prijatelju ali prijateljici moramo povedati, če ga/jo fant ali punca vara.
S prijatelji, ki lažejo, bi morali prekiniti prijateljstvo.

Najboljše tri ekipe turnirja:

1. Marvell Z. Co (Franc Kravoš / Lucija Bizjak / Hugo Abrahamsberg) – OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici
2. Victoria's secret (Sara Badreddine / Matej Jerak / Nika Salkič) - OŠ Domžale
3. Zmajčki tolovajčki (Sara Milovac Kančič / Lea Skočaj / Lana Vodopivec) - OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici

Najboljših deset govorcev turnirja:

1. Franc Kravos - OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici
2. Lucija Bizjak - OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici
3. Petja Podlipnik - OŠ Rodica
4. Matej Jerak - OŠ Domžače
5. Nina Lozej -  OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen
6. Nejc Laznik – OŠ NH Maksa Pečarja Črnuče
7. Andreja Cej- OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici
8. Nika Kobetič – OŠ Rodica
9. Vita Viva Marolt – OŠ Lava
10. Lana Glavan Pivec – OŠ Rodica

Rezultati srednješolskega debatnega turnirja - Gimnazija Ormož

V soboto, 14. novembra, je na Gimnaziji Ormož potekal drugi srednješolski debatni turnir v  šolskem letu 2015/16. Na turnirju je sodelovalo 40 ekip iz celotne Slovenije.

Sodelujoče šole:

I. gimnazija v Celju, Gimnazija Celje Center, GESŠ Trbovlje, Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer,  Gimnazija Ptuj, Gimnazija Velenje, II. gimnazija Maribor, Gimnazija Ledina, ŠC Ravne na Koroškem, Gimnazija Bežigrad, Gimnazija Kranj, Prva gimnazija Maribor in Gimnazija Ormož.

Debatne trditve:

Pripravljena - Podpiramo uporabo genskega inženiringa za izboljševanje človeka.
Impromtu - V srednje šole bi morali uvesti obvezno testiranje na droge.

Najboljše ekipe na slovenskem delu turnirja:

1. Velenjske dekline (Taja Oblišar / Karin Turner / Nika Jelen) - Gimnazija Velenje
2. Ptujske Lisičke (Katarina Tement / Lucija Sevšek / Manja Mohor) - Gimnazija Ptuj
3. Xman (Marko Zarač / Jože Gašperlin / Benjamin Štangar) - Gimnazija Kranj

Najboljši govorci na slovenskem delu turnirja:

1. Larisa Lesjak (Gimnazija Celje - Center)
2. Lucija Sevšek (Gimnazija Ptuj)
3. Reja Žinko (Gimnazija FM Ljutomer)
4. Filip Šimonka (Gimnazija FM Ljutomer)
5. Nika Jelen (Gimnazij Velenje)
6. Tjaša Šimunič (Prva gimnazija Maribor)
7. Manja Mohorič (Gimnazija Ptuj)
8. Eva Pusovnik (Gimnazija Celje Center)
9. Maja Cigler (Gimnazija Celje Center)
10. Urh Zorko (I. gimnazija v Celju)

Najboljše ekipe na angleškem delu turnirja:

1. Bežigrad Red Stars (Daniel Azaz / Matija Pušnik / Arthur-Louis Heath) - Gimnazija Bežigrad
2. DGM White (Erleta Berisha / Sara Brdnik / Ana Vilhelmina Verdnik) - II. gimnazija Maribor
3. Bežigrad Blue Stars (Filip Korošec / Reja Debevc / Žan Koprivec) - Gimnazija Bežigrad

Najboljši govorci na angleškem delu turnirja:

1. Ana Vilhelmina Verdnik - II. gimnazija Maribor
2. Arthur Louis Heath - Gimnazija Bežigrad
3. Primož Fabiani- Gimnazija Bežigrad
4. Matija Pušnik - Gimnazija Bežigrad
5. Reja Debevc - Gimnazija Bežigrad
6. Žan Koprivec - Gimnazija Bežigrad
7- Filip Korošec - Gimnazija Bežigrad
8. Daniel Azaz - Gimnazija Bežigrad
9. Vasja Grošelj - GESŠ Trbovlje
10. Erleta Berisha - II. gimnazija Maribor 

Rezultati osnovnošolskega debatnega turnirja - OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen

V soboto, 7. novembra, je na OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen potekal drugi osnovnošolski debatni turnir v  šolskem letu 2015/16. Na turnirju je sodelovalo 27 ekip iz celotne Slovenije.

Sodelujoče šole:

OŠ Tončke Čeč Trbovlje, OŠ Marjana Nemca Radeče, OŠ Rodica, OŠ Primoža Trubarja Laško, OŠ Domžale, OŠ Komen, OŠ NH Maksa Pečarja Črnuče, OŠ FLV Slivnica pri Mariboru, OŠ Toneta Čufarja Maribor, OŠ Dobrova, OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, OŠ Venclja Perka Domžale in OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici.

Debatne trditve:

Prepovejmo športe, v katerih ubijamo ali ranimo živali npr. bikoborbe, ribolov, lov,... (pripravljena) Vsak mladostni oz. mladostica bi morala trenirati vsaj en šport. (impromtu)

Najboljše tri ekipe turnirja:

1. Everest (Jaša Knap / Jure Bradula / Jaka Jurkovič) - OŠ Črnuče 
2. Tarantele (Ivana Kocutar / Gabriela Brodnjak / Tinkara Drstvenšek) - OŠ Toneta Čufarja 
3. Čveke (Nika Gabrič / Elma Salihović) - OŠ Trbovlje

Najboljših deset govorcev turnirja:

1. Matej Jerak - OŠ Domžale
2. Eva Žagar - OŠ Komen 
3. Jakob Šarc - OŠ Črnuče 
4. Tinkara Drstvenšek - OŠ Toneta Čufarja Maribor
5. Ivana Kocutar - OŠ Toneta Čufarja Maribor 
6. Ajda Klepej -  OŠ Laško
7. Ajda Podkrižnik - OŠ Laško
8. Nejc Laznik -  OŠ Črnuče
9. Eva Terčon - OŠ Komen
10. Gregor Alić - OŠ Dobrova

SEMINAR „DEBATA PRI POUKU IN V DEBATNEM KLUBU“

Za in proti, zavod za kulturo dialoga  vabi na    16-urni   seminar  Debata pri pouku in v debatnem klubu, ki ga  bomo organizirali 21. in 22. novembra v Hotelu Špik, Gozd Martuljek.

Seminar je namenjen vsem  učiteljem in učiteljicam na različnih stopnjah izobraževanja, ki  želijo   debatne tehnike kot aktivno metodo poučevanja uporabljali  pri poučevanju različnih predmetov oz. za kakšne druge prilike od otroškega parlamenta do sestankov razrednih skupnosti in/ali postati mentorji, mentorice debatnih klubov.

PROGRAM  Seminar se bo v soboto, 21. 11. začel ob 10.00 in zaključil ob 19.00 uri, v nedeljo pa bo trajal od 9.00  – 16.00 ure. Pričakuje se aktivna udeležba vseh udeležencev in udeleženk. Program bo vseboval naslednja predavanja, vaje in predstavitve: Osnovni elementi formalne debate. Krajši debatni formati.   Daljši  debatni format.    Osnove javnega nastopanja.  Osnove  argumentacije.  Priprava zagovorniškega in negacijskega predmeta.  Naloge govorcev. Priprava vprašanj.  Sojenje in ocenjevanje debat.  Organizacija dela v debatnem klubu. Priprava debatnih trditev. Debata pri pouku.  Umestitev debatnih tehnik v redni pouk.   Med predmetno povezovanje. Delo z učenci – različne vaje.

Preberi več

Rezultati srednješolskega debatnega turnirja - Gimnazija Ledina

V soboto, 17. oktobra, je na Gimnaziji Ledina potekal prvi srednješolski debatni turnir v  šolskem letu 2015/16. Ob robu turnirja so potekale tudi delavnice za nove debaterje ter nove mentorje debatnih klubov. Na turnirju je sodelovalo 54 ekip iz celotne Slovenije, skupaj z delavnicami pa se turnirja udeležilo približno 200 udeležencev.

Sodelujoče šole:

Gimnazija Bežigrad, Gimnazija Ledina, Gimnazija Litija, 1. gimnazija Maribor, 1. gimnazija v Celju, Druga gimnazija Maribor, Gimnazija Frana Miklošiča Ljutomer, GESŠ Trbovlje, Gimnazija Ptuj, Šolski center Ravne na Koroškem, Gimnazija Celje Center, Gimnazija Kranj, Gimnazija Velenje, Gimnazija Novo mesto, Zasebna gimnazija Erudio in Gimnazija Vič.

Debatni trditvi:

EU bi morala odpreti meje za vse begunce iy vojnih žarišč (pripravljena)
Mladostniki, ki prejemajo žepnino, bi jo morali deliti s tistimi ki je ne. (Impromtu)

Najboljše ekipe na slovenskem delu turnirja:

 1. Lotmerk A (Helena Beznec / Betka Perc / Vanja Vogrinec) - Gimnazija FM Ljutomer
2. Kajuh 1 (Klementina Mur / Maša Kranjc / Urh Zorko) - 1. gimnazija v Celju
3. Lotmerk C (Maša Marič / Reja Žinko / Filip Šimonka) - Gimnazija FM Ljutomer

Najboljši govorci na slovenskem delu turnirja:

1. Helena Beznec - Gimnazija FM Ljutomer
2. Reja Žinko - Gimnazija FM Ljutomer
3. Tinkara Godec - Gimnazija Celje Center
4. Klementina Mur - 1. gimnazija v Celju
5. Matija Sirk - Gimnazija Litija
6. Maša Krajnc - 1. gimnazija v Celju
7. Špela Ravnikar - Gimnazija Celje Center
8. Urh Zorko - 1. gimnazija v Celju
9. Vanja Vogrinec - Gimnazija FM Ljutomer
10. Jab Ivkovič - Gimnazija Bežigrad

Najboljše ekipe na angleškem delu turnirja:

1. Bežigrad A (Daniel Azaz / Matija Pušnik / Arthur Louis Heath) - Gimnazija Bežigrad
2. DGM Red (Marina Veljkovic / Matic Šmigoc / Ana Vilhelmina Verdnik) - Druga gimnazija Maribor
3. DGM Yellow (Luka Govedič / Urban Vernik / Lucija Ivanuša) - Druga gimnazija Maribor

Najboljši govorci na angleškem delu turnirja:

 1. Matija Pušnik - Gimnazija Bežigrad 
2. Ana Vilhelmina Verdnik - Druga gimnazija Maribor
3. Arthur Louis Heath - Gimnazija Bežigrad
4. Matic Šmigoc - Druga gimnazija Maribor
5. Sanja Hošpel - Gimnazija FM Ljutomer
6. Nadja Strle - Gimnazija Litija
7. Aljaž Žiberna - Gimnazija Bežigrad
8. Taja Vidonja - Gimnazija Litija
9. Daniel Azaz - Gimnazija Bežigrad
10. Lucija Ivanuša - Druga gimnazija Maribor

Naslednji debatni turnir bo 14. novembra na Gimnaziji Ormož.  

uradzamladino

alpin-convention

hoteli

 Urad_za_komuniciranje      europe_for_citizens