ZIMSKA DEBATNA ŠOLA 2016

Med 6. in 8. februarjem smo v Domu Burja organizirali zimsko debatno šolo. Dogodka, ki smo ga organizirali v sklopu mednarodnega projekta »Threats to Democracy«, se je udeležilo 30 debaterjev in debaterk iz 6 različnih debatnih klubov. V treh dneh smo opravili 5 trening debat s podrobno sodniško kritiko, 2 predavanji iz debatne teorije, po 1 izbirno debatno in vsebinsko predavanje ter dve daljši debatni vaji oziroma delavnici. Debatne trditve, ki smo jih uporabili za debate:
  • Ta zbor podpira dodatno vzgojo domoljubnih čustev
  • Ta zbor bi uvedel dodaten davek na nezdravno prehrano
  • Ta zbor obžaluje obstoj organizirane religije v sodobnem svetu
  • Ta zbor bi uvedel obvezno udeležbo na volitvah v nacionalni parlament

Zimksa sola 2016

Rezultati srednješolskega debatnega turnirja - Gimnazija Kranj

V soboto, 30. januarja, je na Gimnaziji Kranj potekal četrti srednješolski debatni turnir v šolskem letu 2015/16. Turnirja se je udeležilo 26 ekip iz celotne Slovenije ter 3 ekipe iz Turčije. 

Sodelujoče šole:

Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje, Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer, Gimnazija Celje - Center, Gimnazija Bežigrad, Gimnazija Kranj, Gimnazija Ledina, Gimnazija Litija, I. gimnazija v Celju, II. gimnazija Maribor, Gimnazija Ptuj in Škofijska klasična gimnazija Ljubljana. 

Debatne trditve:

Obžalujemo prevladujoči diskurz, ki ženske v konfliktih in humanitarnih krizah prikazuje kot nenasilne in ranljive.(pripravljena)
Naša življenja bodo boljša kot življenja naših staršev. (impromtu)

Najboljše ekipe na slovenskem delu turnirja: 

1. ŠKG B (Tim Gregorčič / Rok Pončuh / Aleksej Tomažič) - Škofijska klasična gimnazija Ljubljana
2. Litija A (Jerneja Loga / Leo Ciglar / Adrijana Resnik) - Gimnazija Litija
3. Kajuh (Maša Krajnc / Urh Zorko / Klementina Mur) - I. gimnazija v Celju

Najboljše govorke in govorci na slovenskem delu turnirja:

 1. Špela Ravnikar - Gimnazija Celje - Center 
2. Mata Štuhec - Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer
3. Gal Romšak - Škofijska klasična gimnazija Ljubljana
4. Lora Gržin - Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer
5. Klementina Mur - I. gimnazija v Celju
6. Rok Mončuh - Škofijska klasična gimnazija Ljubljana
7. Jernjea Logaj - Gimnazija Litija
8. Maša Krajnc - I. gimnazija v Celju
9. Katja Obed - Gimnazija Bežigrad
10. Maja Cokan - Gimnazija Ledina
10. TIlen Fujs - Gimnazija Ledina

Najboljše ekipe na angleškem delu turnirja:

 1. DGM Black n' White (Lucija Ivanuša / Marko Čuš Babič / Ana Vilhelmina Verdnik) - II. gimnazija Maribor
2. Litija C (Ana Dimic / Nina Zimič / Ea Mlinar) - Gimnazija Litija
3. DGM Blue (Erleta Berisha / Marina Veljkovič / Sara Brdnik) - II. gimnazija Maribor

Najboljše govorke in govorci na angleškem delu turnirja: 

1. Ana Vilhelmina Verdnik - II. gimnazija Maribor
2. Marko Čuš Babič - II. gimnazija Maribor
3. Vasja Grošelj - Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje
4. Filip Korošec - Gimnazija Bežigrad
5. Erleta Berisha - II. gimnazija Maribor
6. Žan Koprivec Perjet - Gimnazija Bežigrad
7. Sara Brdnik - II. gimnazija Maribor
8. Sergeja Hrvatič - Gimnazija Celje - Center
9. Lucija Ivnuša - II. gimnazija Maribor
10. Reja Debevec - Gimnazija Bežigrad 

Rezultati osnovnošolskega debatnega turnirja - OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici

V soboto 24. januarja, je na OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici potekal četrti osnovnošolski debatni turnir v šolskem letu 2015/16. Na turnirju je sodelovalo 30 ekip iz celotne Slovenije. 

Sodelujoče šole:

DOŠ I Lendava, I. osnovna šola Celje, OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen, OŠ Dobrova, OŠ Domžale, OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici, OŠ Louisa Adamiča Grosuplje, OŠ Primoža Trubarja Laško, OŠ Renče, OŠ Toneta Čufarja Maribor, OŠ Rodica, OŠ Venclja Perka Domžale in OŠ NH Maksa Pečarja Črnuče.

Debatne trditve:

Alkohol bi morali prepovedati (pripravljena)
Podpiramo uvedbo "hore legalis" ob 21.00 uri za vse mlajše od 14. leti (impromtu)

Najboljše tri ekipe turnirja:

 1. Kwmnci (Petja Spacal / Eva Terčon / Sara Godnič)  - OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen
2. Marvell Z Co. (Franc Kravos / Lucija Bizjak / Hugo Abrahamsberg) - OŠ  Ivan Roba Šempeter pri Gorici
3. The fabulus padna club  (Filip Pavšek / Nejc Laznik / Sofija Maša Božič) - OŠ NH Maksa Pečarja Črnuče

Najboljših deset govorcev turnirja:

1. Eva Terčon - OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen
2. Franc Kravos - OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici
3. Edvina Dedič - OŠ Venclja Perka Domžale
4. Nejc Laznik - OŠ NH Maksa Pečarja Črnuče
5. Sara Godnič - OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen
6. Nastja Orel - OŠ  Ivana Roba Šempeter pri Gorici
7. Hugo Abrahamsberg - OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici
8. Andreja Cej -  OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici
9. Matej Jerak - OŠ Domžale
10. Eva Korošec - OŠ Rodica
10. Lara Glavan Pivec - OŠ Rodica 

V spomin - Alfred C. Snider

Mnogo prezgodaj je svetovno debatno skupnost zapustil velikan debate, prijatelj dr. Alfred C. »Tuna« Snider. Bil je predan učitelj in zagovornik logike, razuma, kritičnega razmišljanja, argumentacije in etične debate ter mož velikega srca.

Na letošnji debatni akademiji WSDA v Sloveniji je rekel: »Besede imajo moč in lahko marsikaj spremenijo. Pametno jih uporabljajte, z njihovo pomočjo spremenite svet na boljše in dokažite, da so močnejše od orožja.«  

Bomo Tuna, obljubljamo, da bomo.

Rezultati srednješolskega debatnega turnirja - Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje

V soboto, 12. decembra, je na Gimnaziji in ekonomski srednji šoli Trbovlje potekal tretji srednješolsko debatni turnir v šolskem letu 2015/16.  Turnirja se je udeležilo 40 ekip iz celotne Slovenije.

Sodelujoče šole:

Gimnazija Bežigrad, Gimnazija Celje – Center, Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer,  Gimnazija Kranj, Gimnazija Litija, Gimnazija Novo mesto, Gimnazija Ptuj, Gimnazija Velenje, I. gimnazija v Celju, II. gimnazija Maribor,  Šolski center Ravne na Koroškem, Zavod sv. Stanislava - Škofijska klasična gimnazija, Šolski center Rogaška Slatina in Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje.

Debatne trditve:

Podpiramo legalizacijo marihuane za osebno rabo.
Objavljanje svojih golih fotografij/posnetkov na Internetu ali pošiljanje svojih golih fotografij preko mobilnih telefonov naredi več škode kot koristi.
S prijatelji, ki lažejo, bi morali prekiniti prijateljstvo.

Najboljše ekipe na slovenskem delu turnirja:

1.  GFML A (Vanja Vogrinec / Helena Beznec / Betka Perc) – Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer
2. Ptujske lisičke (Maja Mohorič / Lucija Sevšek / Katarina Tement) – Gimnazija Ptuj
3. Vulpes (Mark Travner / Tim Ratajc / Patrik Završnik) – I. gimnazija v Celju

Najboljše govorke in govorci na slovenskem delu turnirja:

1. Helena Beznec – Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer
2. Anže Šumah – ŠC Ravne na Koroškem
3. Betka Perc – Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer
4. Tilen Kolar – Gimnazija Ptuj
5. Evgenija Burger – Gimnazija Novo Mesto
6. Maja Cigar – Gimnazija Celje – Center
7. Maša Krajnc – I. gimnazija v Celju
 8. Špela Ravnikar – Gimnazija Celje Center
9. Manja Delašjava – ŠC Ravne na Koroškem
10. Lucija Sevšek – Gimnazija Ptuj

Najboljše ekipe na angleškem delu turnirja:

1. DGM white (Erleta Berisha / Sara Brdnik / Ana Vilhelmina Verdnik) – II. gimnazija Maribor
2. Litija D (Taja Vidonja / Matija Sirk / May Boltin) – Gimnazija Litija
3. Bežigrad Red Stars (Daniel Azaz / Petra Piber / Matija Pušnik) – Gimnazija Bežigrad

Najboljše govorke in govorci na angleškem delu turnirja:

1. Ana Vilhelmina Verdnik – II. gimnazija Maribor
2. Daniel Azaz – Gimnazija Bežigrad
3. Matija Pušnik – Gimnazija Bežigrad
4. Iza Jerman – Gimnazija in ekonomska šola Trbovlje
5. Lucija Ivanuša – II. gimnazija Maribor
6. Vasja Grošelj – Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje
7. Petra Piber – Gimnazija Bežigrad
8. Sanja Hošpel – Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer
9. Sara Brdnik – II. gimnazija Maribor
10. Erlta Berisha – II. gimnazija Maribor

uradzamladino

alpin-convention

hoteli

 Urad_za_komuniciranje      europe_for_citizens