V spomin - Alfred C. Snider

Mnogo prezgodaj je svetovno debatno skupnost zapustil velikan debate, prijatelj dr. Alfred C. »Tuna« Snider. Bil je predan učitelj in zagovornik logike, razuma, kritičnega razmišljanja, argumentacije in etične debate ter mož velikega srca.

Na letošnji debatni akademiji WSDA v Sloveniji je rekel: »Besede imajo moč in lahko marsikaj spremenijo. Pametno jih uporabljajte, z njihovo pomočjo spremenite svet na boljše in dokažite, da so močnejše od orožja.«  

Bomo Tuna, obljubljamo, da bomo.

Rezultati srednješolskega debatnega turnirja - Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje

V soboto, 12. decembra, je na Gimnaziji in ekonomski srednji šoli Trbovlje potekal tretji srednješolsko debatni turnir v šolskem letu 2015/16.  Turnirja se je udeležilo 40 ekip iz celotne Slovenije.

Sodelujoče šole:

Gimnazija Bežigrad, Gimnazija Celje – Center, Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer,  Gimnazija Kranj, Gimnazija Litija, Gimnazija Novo mesto, Gimnazija Ptuj, Gimnazija Velenje, I. gimnazija v Celju, II. gimnazija Maribor,  Šolski center Ravne na Koroškem, Zavod sv. Stanislava - Škofijska klasična gimnazija, Šolski center Rogaška Slatina in Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje.

Debatne trditve:

Podpiramo legalizacijo marihuane za osebno rabo.
Objavljanje svojih golih fotografij/posnetkov na Internetu ali pošiljanje svojih golih fotografij preko mobilnih telefonov naredi več škode kot koristi.
S prijatelji, ki lažejo, bi morali prekiniti prijateljstvo.

Najboljše ekipe na slovenskem delu turnirja:

1.  GFML A (Vanja Vogrinec / Helena Beznec / Betka Perc) – Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer
2. Ptujske lisičke (Maja Mohorič / Lucija Sevšek / Katarina Tement) – Gimnazija Ptuj
3. Vulpes (Mark Travner / Tim Ratajc / Patrik Završnik) – I. gimnazija v Celju

Najboljše govorke in govorci na slovenskem delu turnirja:

1. Helena Beznec – Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer
2. Anže Šumah – ŠC Ravne na Koroškem
3. Betka Perc – Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer
4. Tilen Kolar – Gimnazija Ptuj
5. Evgenija Burger – Gimnazija Novo Mesto
6. Maja Cigar – Gimnazija Celje – Center
7. Maša Krajnc – I. gimnazija v Celju
 8. Špela Ravnikar – Gimnazija Celje Center
9. Manja Delašjava – ŠC Ravne na Koroškem
10. Lucija Sevšek – Gimnazija Ptuj

Najboljše ekipe na angleškem delu turnirja:

1. DGM white (Erleta Berisha / Sara Brdnik / Ana Vilhelmina Verdnik) – II. gimnazija Maribor
2. Litija D (Taja Vidonja / Matija Sirk / May Boltin) – Gimnazija Litija
3. Bežigrad Red Stars (Daniel Azaz / Petra Piber / Matija Pušnik) – Gimnazija Bežigrad

Najboljše govorke in govorci na angleškem delu turnirja:

1. Ana Vilhelmina Verdnik – II. gimnazija Maribor
2. Daniel Azaz – Gimnazija Bežigrad
3. Matija Pušnik – Gimnazija Bežigrad
4. Iza Jerman – Gimnazija in ekonomska šola Trbovlje
5. Lucija Ivanuša – II. gimnazija Maribor
6. Vasja Grošelj – Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje
7. Petra Piber – Gimnazija Bežigrad
8. Sanja Hošpel – Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer
9. Sara Brdnik – II. gimnazija Maribor
10. Erlta Berisha – II. gimnazija Maribor

Rezultati osnovnošolskega debatnega turnirja - OŠ Toneta Čufarja Maribor

V soboto, 5. decembra, je na OŠ Toneta Čufarja Maribor potekal  tretji  osnovnošolski debatni turnir v  šolskem letu 2015/16. Na turnirju je sodelovalo 44 ekip iz celotne Slovenije.

Sodelujoče šole:

OŠ Tončke Čeč Trbovlje, OŠ Marjana Nemca Radeče, OŠ Rodica, OŠ Primoža Trubarja Laško, OŠ Domžale, OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen, OŠ NH Maksa Pečarja Črnuče, OŠ FLV Slivnica pri Mariboru, OŠ Toneta Čufarja Maribor, OŠ Venclja Perka Domžale, OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici, OŠ Angela Besednjaka Maribor, 1. OŠ Celje, OŠ Miklavž pri Ormožu, OŠ Središče ob Dravi, DOŠ I Lendava in OŠ Žirovnica

Debatne trditve:

Učenci in učenke bi morali povedati učiteljem, če njihovi sošolci in sošolke prepisujejo pri testih in kontrolnih nalogah.
Svojemu prijatelju ali prijateljici moramo povedati, če ga/jo fant ali punca vara.
S prijatelji, ki lažejo, bi morali prekiniti prijateljstvo.

Najboljše tri ekipe turnirja:

1. Marvell Z. Co (Franc Kravoš / Lucija Bizjak / Hugo Abrahamsberg) – OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici
2. Victoria's secret (Sara Badreddine / Matej Jerak / Nika Salkič) - OŠ Domžale
3. Zmajčki tolovajčki (Sara Milovac Kančič / Lea Skočaj / Lana Vodopivec) - OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici

Najboljših deset govorcev turnirja:

1. Franc Kravos - OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici
2. Lucija Bizjak - OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici
3. Petja Podlipnik - OŠ Rodica
4. Matej Jerak - OŠ Domžače
5. Nina Lozej -  OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen
6. Nejc Laznik – OŠ NH Maksa Pečarja Črnuče
7. Andreja Cej- OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici
8. Nika Kobetič – OŠ Rodica
9. Vita Viva Marolt – OŠ Lava
10. Lana Glavan Pivec – OŠ Rodica

Rezultati srednješolskega debatnega turnirja - Gimnazija Ormož

V soboto, 14. novembra, je na Gimnaziji Ormož potekal drugi srednješolski debatni turnir v  šolskem letu 2015/16. Na turnirju je sodelovalo 40 ekip iz celotne Slovenije.

Sodelujoče šole:

I. gimnazija v Celju, Gimnazija Celje Center, GESŠ Trbovlje, Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer,  Gimnazija Ptuj, Gimnazija Velenje, II. gimnazija Maribor, Gimnazija Ledina, ŠC Ravne na Koroškem, Gimnazija Bežigrad, Gimnazija Kranj, Prva gimnazija Maribor in Gimnazija Ormož.

Debatne trditve:

Pripravljena - Podpiramo uporabo genskega inženiringa za izboljševanje človeka.
Impromtu - V srednje šole bi morali uvesti obvezno testiranje na droge.

Najboljše ekipe na slovenskem delu turnirja:

1. Velenjske dekline (Taja Oblišar / Karin Turner / Nika Jelen) - Gimnazija Velenje
2. Ptujske Lisičke (Katarina Tement / Lucija Sevšek / Manja Mohor) - Gimnazija Ptuj
3. Xman (Marko Zarač / Jože Gašperlin / Benjamin Štangar) - Gimnazija Kranj

Najboljši govorci na slovenskem delu turnirja:

1. Larisa Lesjak (Gimnazija Celje - Center)
2. Lucija Sevšek (Gimnazija Ptuj)
3. Reja Žinko (Gimnazija FM Ljutomer)
4. Filip Šimonka (Gimnazija FM Ljutomer)
5. Nika Jelen (Gimnazij Velenje)
6. Tjaša Šimunič (Prva gimnazija Maribor)
7. Manja Mohorič (Gimnazija Ptuj)
8. Eva Pusovnik (Gimnazija Celje Center)
9. Maja Cigler (Gimnazija Celje Center)
10. Urh Zorko (I. gimnazija v Celju)

Najboljše ekipe na angleškem delu turnirja:

1. Bežigrad Red Stars (Daniel Azaz / Matija Pušnik / Arthur-Louis Heath) - Gimnazija Bežigrad
2. DGM White (Erleta Berisha / Sara Brdnik / Ana Vilhelmina Verdnik) - II. gimnazija Maribor
3. Bežigrad Blue Stars (Filip Korošec / Reja Debevc / Žan Koprivec) - Gimnazija Bežigrad

Najboljši govorci na angleškem delu turnirja:

1. Ana Vilhelmina Verdnik - II. gimnazija Maribor
2. Arthur Louis Heath - Gimnazija Bežigrad
3. Primož Fabiani- Gimnazija Bežigrad
4. Matija Pušnik - Gimnazija Bežigrad
5. Reja Debevc - Gimnazija Bežigrad
6. Žan Koprivec - Gimnazija Bežigrad
7- Filip Korošec - Gimnazija Bežigrad
8. Daniel Azaz - Gimnazija Bežigrad
9. Vasja Grošelj - GESŠ Trbovlje
10. Erleta Berisha - II. gimnazija Maribor 

Rezultati osnovnošolskega debatnega turnirja - OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen

V soboto, 7. novembra, je na OŠ Antona Šibelja - Stjenka Komen potekal drugi osnovnošolski debatni turnir v  šolskem letu 2015/16. Na turnirju je sodelovalo 27 ekip iz celotne Slovenije.

Sodelujoče šole:

OŠ Tončke Čeč Trbovlje, OŠ Marjana Nemca Radeče, OŠ Rodica, OŠ Primoža Trubarja Laško, OŠ Domžale, OŠ Komen, OŠ NH Maksa Pečarja Črnuče, OŠ FLV Slivnica pri Mariboru, OŠ Toneta Čufarja Maribor, OŠ Dobrova, OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, OŠ Venclja Perka Domžale in OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici.

Debatne trditve:

Prepovejmo športe, v katerih ubijamo ali ranimo živali npr. bikoborbe, ribolov, lov,... (pripravljena) Vsak mladostni oz. mladostica bi morala trenirati vsaj en šport. (impromtu)

Najboljše tri ekipe turnirja:

1. Everest (Jaša Knap / Jure Bradula / Jaka Jurkovič) - OŠ Črnuče 
2. Tarantele (Ivana Kocutar / Gabriela Brodnjak / Tinkara Drstvenšek) - OŠ Toneta Čufarja 
3. Čveke (Nika Gabrič / Elma Salihović) - OŠ Trbovlje

Najboljših deset govorcev turnirja:

1. Matej Jerak - OŠ Domžale
2. Eva Žagar - OŠ Komen 
3. Jakob Šarc - OŠ Črnuče 
4. Tinkara Drstvenšek - OŠ Toneta Čufarja Maribor
5. Ivana Kocutar - OŠ Toneta Čufarja Maribor 
6. Ajda Klepej -  OŠ Laško
7. Ajda Podkrižnik - OŠ Laško
8. Nejc Laznik -  OŠ Črnuče
9. Eva Terčon - OŠ Komen
10. Gregor Alić - OŠ Dobrova

           Screen Shot 2017-04-09 at 15.47.48        Screen Shot 2017-04-09 at 16.16.27