OŠ DEBATNI TURNIR na JZ OŠ Marjana Nemca Radeče

Tokratni OŠ debatni turnir, ki je potekal v soboto, 14. decembra v Radečah, je bil v celoti »impromptu«. Učenci in njihovi mentorji so bili obveščeni le o tem, da se bodo debatne trditve dotikale medijev in interneta.

Turnirja se udeležilo 34 ekip iz 16. osnovnih šol:  OŠ Maksa Pečarja Črnuče Ljubljana, OŠ Žirovnica,  OŠ Venclja Perka Domžale, OŠ Domžale, OŠ Tončke Čeč Trbovlje, OŠ Primoža Trubarja Laško, I. OŠ Žalec, l. OŠ Celje, OŠ Lava Celje, Dvojezična OŠ Lendava, OŠ Žirovnica, OŠ Toneta Čufarja Maribor, OŠ Tabor I.  Maribor, OŠ Angela Besednjaka Maribor, OŠ Miklavž pri Ormožu in JZ OŠ Marjana Nemca Radeče.

V treh debatnih krogih so učenci sprotno pripravljali svoje govore na sledeče debatne trditve:

  1. Šole bi morale vsem učencem zagotoviti tablične računalnike.
  2. Video igrice naredijo več škode kot koristi.
  3. Spremljajmo novice preko spleta namesto preko časopisa in televizije.

10 najboljših govorcev turnirja in prve tri najboljše debatne ekipe so prejeli posebna priznanja.

1. mesto je osvojila ekipa debaterjev »Tjulnji« (Lea Zahrastnik, Alen Kerkoč in Špela Ravnikar) JZ OŠ Marjana Nemca Radeče.

2. mesto je osvojila ekipa »IDK« (Dorotea Pittner, Alja Dobnik in Miha Frangež) OŠ Angela Besednjaka Maribor.

3. mesto je osvojila ekipa »Anonymus« (Jakob Šarc, Jure Rebselj in Tin Jančevski) OŠ narodnega heroja Maksa Pečarja Črnuče.

Najboljših 10 govorcev tokratnega »impromptu« debatnega turnirja:

  1. Lea Zahrastnik (Tjulnji) - JZ OŠ Marjana Nemca Radeče
  2. Hana Jerak (Dream Team) – OŠ Domžale
  3. Špela Ravnikar (Tjulnji) -  JZ OŠ Marjana Nemca Radeče
  4. Lana Požlep (Nutella) – OŠ Lava Celje
  5. Tin Jančevski (Anonymus) - OŠ narodnega heroja Maksa Pečarja Črnuče
  6. Alja Dobnik (IDK) - OŠ Angela Besednjaka Maribor
  7. Tea Planko (Nutella) – OŠ Lava Celje
  8. Dorotea Pittner (IDK) - OŠ Angela Besednjaka Maribor
  9. Nik Kajtna (Zlatorogi) - OŠ Primoža Trubarja Laško
  10. Matevž Bervar (Nevemkaj) - l. OŠ Celje.

Iskrene čestitke vsem debaterjem, ki so to soboto dokazali, da sta tako znanje kot kritično mišljenje posebni vrednoti, ki ju je smiselno razvijati vse življenje (zapisala Urša Bajda)

POROČILO IZ SREDNJEŠOLSKEGA DEBATNEGA TURNIRJA na Dvojezični srednji šoli Lendava, 7. december 2013

Na turnirju je sodelovalo 25 ekip iz Dvojezične srednje šole Lendava, Gimnazije Murske Sobote, Gimnazije Ormož, Prve gimnazije Maribor, Gimnazije Ptuj, Gimnazije Ravne na Koroškem, Šolskega centra Velenje, 1. gimnazije v Celju, Gimnazije Celje Center, Gimnazije Litija, Srednje ekonomske šole in gimnazije Trbovlje, Srednje šole Josipa Jurčiča Ivančna gorica, Srednje šole Črnomelj, Srednje šole Domžale, Gimnazije Ledine in Gimnazije Bežigrad. 

Debatni trditvi na kateri so dijaki debatirali sta bili: "EU bi morala spremeniti zakonodajo povezano z afriškimi migranti" in "Prepovejmo plastične vrečke". 

Rezultati slovenskega dela turnirja:

1. mesto ekipno: Bežigrad A (Karin Horvatin, Martin Žibert, Nejc Černe)

2. mesto ekipno: Prva gimnazija Maribor A (Lucija Trojner, Nejc Ješonik, Brin Žvan)

3. mesto ekipno: Ivančna A (Barbara Tekavec, Špela Zupančič, Katarina van Midden)

1. mesto govorci: Martin Žibert (Bežigrad A)

2. mesto govorci: Klementina Krulec (Celje - Center C)

3. mesto govorci: Karin Horvatin (Bežigrad A)

Rezultati angleškega turnirja:

1. mesto ekipno: Logos A (Maša Mlinarič, Kristina Rožanc, Peter Adamič)

2. mesto ekipno: Celje - Center B (Ana Marija Pušnik, Sergeja Hrvatič, Jaka Koren)

1. mesto govorci: Kristina Rožanc (Logos A)

2. mesto govorci: Peter Adamič (Logos A)

3. mesto govorci: Maša Mlinarič (Logos A)

Čestitke!

Čestitamo Urški Krek za zmago na fotografskem natečaju Razpravljaj, razumi, spremeni.. Okolje! S tole fotografijo si je prislužila priročen stativ za mobilne telefone, ki ga podarja Foto trgovina Pikselmarket

Hvala še enkrat vsem udeležencem in spozorju za sodelovanje.

nagrajenafotografija

Oktobrski osnovnošolski turnir v Ormožu, kratko poročilo

Sodelujoče šole na turnirju

OŠ Miklavž, OŠ Središče ob Dravi, OŠ Toneta Čufarja Maribor, 1. OŠ Celje, OŠ Lava, OŠ Laško, OŠ Radeče, OŠ Žalec, OŠ Domžale, OŠ Rodica, OŠ Dobrova, OŠ Maksa Pečarja Ljubljana, OŠ Žirovnica, OŠ Komen

Udeležba na delavnicah

Dvojezična OŠ Lendava, OŠ Tončke Čeč Trbovlje, OŠ Ormož, 3. OŠ Celje

Pripravljena debatna trditev:

'Oglaševanje nezdrave hrane bi morali prepovedati.'

Impromptu debatna trditev:

'Domače naloge bi morali ukiniti.'

Ekipni rezultati:

  1. mesto, OŠ Venclja Perka Domžale - Frogice (Zana Zabnikar / Kristina Krajnc / Ana Pohlin),mentorica Bojana Vodnjov
  2. mesto, ekipa OŠ Celje Lava - Tic Tac (Sasa Jovanovic / Ana Lipovsek / Klara Bresnik), mentorica Janja Rozman
  3. mesto, OŠ Žirovnica - Smile (Tara Mohoric / Nika Zupan / Tamara Zibrek), mentorica Meta Rešek
  4. mesto, ekipa OŠ Komen, Mi3kwmnci (Ambroz Luin / Lenard Zezlina / Tadej Ursic), mentorica Nika Prinčič
  5. mesto, OŠ Laško - Zlatorogi (Taja Jancic / Barbara Vicic / Anze Tratar), mentorica Marjeta Ocvirk

Najboljši govorci in govornice:

  1. Klara Bresnik (Tic Tac), OŠ Lava Celje, mentorica Janja Rozman
  2. Tadej Ursic (Mi3kwmnci), OŠ Komen, mentorica Nika Prinčič
  3. Ana Lipovsek (Tic Tac), OŠ Lava Celje, mentorica Janja Rozman
  4. Anze Tratar (Zlatorogi), OŠ Laško, mentorica Marjeta Ocvirk
  5. Hana Jermak (Dream Team), OŠ Domžale, mentorici Mira Marinšek in Maja Juvan
  6. Sasa Jovanovic (Tic Tac), OŠ Lava Celje, mentorica Janja Rozman
  7. Kristina Krajnc (Frogice), OŠ Venclja Perka Domžale, mentorica Bojana Vodnjov
  8. Lenard Zezlina (Mi3kwmnci), OŠ Komen, mentorica Nika Prinčič
  9. Urban Vernik (V:I:P), OŠ Toneta Čufarja Maribor, mentorica Iris Strelec
  10. Neza Mlinaric (V:I:P), OŠ Toneta Čufarja Maribor, mentorica Iris Strelec

POROČILO SŠ Gimnazija Ledina, 19. oktober

Sodelujoče šole: Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer, Gimnazija Murska Sobota, Druga gimnazija Maribor, Gimnazija Ptuj, Gimnazija Ravne na Koroškem, Šolski center Velenje, Gimnazija Celje – Center, Gimnazija Litija, Srednja ekonomska šola in gimnazija Trbovlje, Srednja šola Josipa Jurčiča Ivančna gorica, Srednja šola Domžale, Gimnazija Bežigrad, Gimnazija Ledina, Škofijska gimnazija Ljubljana, Šolski center Postojna

Stevilo ekip 25 ekip v slovenskem delu turnirja, 15 ekip v angleškem delu turnirja

Pripravljena debatna trditev: 'Dostop Googla in Facebooka do naših podatkov nas bi moralo bolj skrbeti kot dostop države do teh podatkov.'

Impromptu debatna trditev: 'Oglaševanje nezdrave hrane bi morali prepovedati.'

Foto galerija turnirja na Facebook strani Za in proti.

Najboljših 10  ekip na slovenskem delu turnirja:
  1. Ivančna A (Barbara Tekavec / Špela Zupančič / Katarina van Midden) 3 zmage
  2. 2 Celje C (Hana Brčkalić / Yannick Kuhar / Jaka Koren) 3 zmage
  3. Bežigrad A (Teja Pirnat / Marko Narat / Žan Dovč) 3 zmage
  4. Škofijska A (Lucija Čop / Nejc Povirk / Jera Hrovat) 2 zmagi
  5. Ravne A (Klara Pavleković / Klemen Dretnik / Živa Ledinek) 2 zmagi
  6. Ravne D (Klemen Jeseničnik / Valentina Vošner / Anemarija Plan 2 zmagi
  7. Ptuj A (Primož Vidovič / Luka Cvetko / Žan Kostanjevec) 2 zmagi
  8. Celje A (Nejc Gornik / Ana Marija Pušnik / Sergeja Hrvatič) 2 zmagi
  9. Ljutomer 1 (Helena Fijbič / Betka Perc / Nina Dotto) 2 zmagi
  10. Ljutomer 5 (Tilen Dafič / Timon Grabovac / Anja Copot) 2 zmagi

Najboljših 20 govorcev na slovenskem delu turnirja
  1. Katarina van Midden (Ivančna A)
  2. Klara Pavleković (Ravne A)
  3. Nejc Povirk (Škofijska A)
  4. Jaka Koren (Celje C)
  5. Teja Pirnat (Bežigrad A)
  6. Hana Brčkalić (Celje C)
  7. Yannick Kuhar (Celje C)
  8. Marko Narat (Bežigrad A)
  9. Žan Dovč (Bežigrad A)
  10. Žan Kostanjevec (Ptuj A)
  11. Jera Hrovat (Škofijska A)
  12. Špela Zupančič (Ivančna A)
  13. Lucija Čop (Škofijska A)
  14. Luka Cvetko (Ptuj A)
  15. Anemarija Planšak (Ravne D)
  16. Barbara Tekavec (Ivančna A)
  17. Živa Ledinek (Ravne A)
  18. Timon Grabovac (Ljutomer 5)
  19. Nina Jagrič (Domžale A)
  20. Domen Vreš (Ravne B)

Najboljših 5 ekip na angleškem delu turnirja:
  1. HHH Legacy Black (Matic Šmigoc / Egon Peršak / Marko Čuš) 3 zmage
  2. Bežigrad (Martin Molan / Martin Žibert / Nejc Černe) 3 zmage
  3. Logos A (Rok Hafner / Iza Jerman / Ana Štravs) 2 zmagi
  4. Logos B (Jaka Mlakar / Kevin Korbar / Nina Klančar) 2 zmagi
  5. Litija A (Nadja Strle / Jan Starc / Eva Kolman) 2 zmagi

Najboljših 10 govorcev na angleškem delu turnirja:
  1. Rok Hafner (Logos A)
  2. Janina Gea Cvikl (Druga Pink)
  3. Kevin Korbar (Logos B)
  4. Jaka Mlakar (Logos B)
  5. Urh Lukman (Ljutomer A1)
  6. Ana Štravs (Logos A)
  7. Jure Macuh (Celje)
  8. Elizabeta Korenčan (Škofijska ENG)
  9. Matic Šmigoc (HHH Legacy Black)
  10. Matej Tomc (Škofijska ENG)

uradzamladino

alpin-convention

hoteli

 Urad_za_komuniciranje      europe_for_citizens